Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Çakra Açma Yöntemleri Nelerdir


Çakralar vücudumuzda akan enerjinin toplandığı enerji noktalarıdır. Onlar sürekli olarak aktiftir. Kısaca çakralar asla durmaz. Onlar belli durumlarda tıkanabilir. Çakra açma eylemi aslında bizim duygularımızla ilgili bir eylemdir.

Vücudumuzda 7 çakra noktası vardır. Bunları enerji gölleri olarak düşünebiliriz. Enerji noktalarımız hayatın karmaşasında ve yoğunluğunda tıkanır.


Çakraları açmak bize ne fayda getirir.

Güven duygusunu yaşarız.
Hayata karşı daha güçlü hissederiz.
6. hissimiz daha iyi çalışır.
Empati gücümüz artar.
Farkındalığımız artar.
Daha sağlıklı hissederiz.
Daha Mutlu oluruz.

Şöyle düşünebilirsiniz bir çakranın açılması bir çok problemin bir anda çözülmesi demektir. 

Çakralar neden kapanır (tıkanır).

Duygusal olarak yaşadığımız travmalar ne yazık ki çakraları tıkar. Bu bizim fark edebileceğimizin ötesinde bir durumdur. O duygusal durumu iyileştirmemiz gerektiğini ne yazık ki fark edemeyiz. Tıkalı çakra diğer çakraları da etkiler sonunda enerjimiz çoğunlukla bloke olur.

Çakralar açma yöntemleri. (Çakralar Nasıl Temizlenir)

Toprak Çakrası (kök çakra): Kuyruk sokumunda bulunan bu çakra hayatta kalma çakrası olarak da geçer. Hayata bağlılık ve yaşama iç güdüsü bu çakranın enerjisine bağlıdır. 

Çakrayı korkularımız tıkar. Özellikle bir aile yakınını kaybettiğimizde bu çakra yoğun bir durum yaşar. Çakrayı açmak için Korkularımızla yüzleşmemiz ve onları kabul etmemiz gerekir. 

Çünkü hayat yaşam ve ölüm döngüsü ile devam etmektedir.

Su Çakrası (Sakral Çakra): Cinsel organlar ve Böbrek üstü bezlerle ilgili noktada bulunur. Bu çakra zevk duygumuzla ilgilidir. Tam yeri karnımızın altıdır.

Çakrayı suçluluk duygumuz kapatır. Açmak için yaşadığınız olayları ve özellikle kendinizi bağışlamanız gerekmektedir.

Ateş Çakrası (Solar Plexus): Midede bulunur. İradenin gücünü temsil eder. Öz saygı hükmetme yöneticilik bu çakra ile ilgilidir.

Bu Çakrayı aç gözlülük ve utanç kapatır. Yaşadığınız hayal kırıklıkları bu çakrayı tıkar. Öz saygınızı yükseltin ve tecrübe edinmenin en iyi yolunun denemek olduğunu unutmayın. Utançlarınızı kabul edin ve bunları deneyim olarak hayatınıza dahil edin.
[post_ad]
Sevgi Çakrası (Kalp Çakrası): Kalpte bulunur. Sevgiye ve güzelliğe bağlıdır. Sevgi, şefkat, barış bu çakranın özelliğidir.

Bu Çakrayı keder ve nefret kapatır. Kederinizi kabul edin ve onunla yüzleşin. Nefret duygusunu yenin ve ona teslim olmayın. Sevgi çok güçlü bir enerji biçimidir. Kederinizi sevgiye dönüştürün.

Ses Çakrası (Boğaz Çakrası): Boğazda bulunur. Gerçeklerle ilgilidir. Doğruluk çakrasıdır.

Bu çakrayı yalanlar kapatır. Özellikle kendimize söylediğimiz yalanlar kapatır. Açmak için kendimize karşı dürüst olmalı ve kendi benliğimizin farkına varmalıyız.

Üçüncü Göz (Alın Çakrası): alında bulunur. Zihinle ve sezgilerle ilgili bir enerji çakrasıdır. Kavrayışla ilgilidir. 

Çakrayı Zihinsel yanılsamalar kapatır. Her şeyin birbirinden farklı ve ayrı olduğunu düşünmek bir yanılgıdır. Ön yargılarımız bu çakrayı kapatır. Gerçek ise enerjimizin tüm her şeyle bir ve bağlı olduğudur. Hiç bir şey birbirinden ayrı değildir.

Tepe Çakrası (Düşünce Çakrası) : Tüm bedeni yöneten çakra olduğu söylenir. başımızın tepesinde bulunur. Taç çakrada denir. Kozmik enerji ile bağlantılıdır. 

Çakrayı kapatan duygu durumu dünyevi istekler ve nefistir. Bizi bu dünyanın enerjisine bağlayan ve kozmik enerjiden uzak tutan şeyleri düşünüp onları bırakmalıyız.  Çakra Açma Yöntemleri Nelerdir Reviewed by bilgierdemdir on 15:03:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.