Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Konsantrasyon Nedir? Nasıl Geliştirilir?Konsantrasyon kişinin dikkatini isteğine göre tek bir şeye yönlendirmesidir. Zihin bir konuya, nesneye veya düşünceye odaklanabilme yeteneğidir. Aynı zamanda odaklanmış şey dışındaki her şeyden uzaklaşabilmektir.

Konsantrasyonda kişi tek bir olaya kendini odaklar. Zihnini diğer her şeyden ayırır. Zihnin tüm enerjisi o olay için harcanır. 10 dakika konsantre olarak ders çalışmak bir saatlik dikkatsiz ders çalışmaktan üstündür mesela.

Konsantrasyon Nasıl Geliştirilir?1- Konsantrasyonunuzu kademeli olarak arttırın. Yaptığınız işte 10 dakika süre tutarak başlayın. Süreyi arttırın.

2- Dikkatinizi dağıtan olayları fark edin ve listesini yapın.

3- İradenizi arttırın. Kendi zihninize ne kadar hükmederseniz konsantrasyonunuz o kadar artar.

4- Meditasyon yapın. >>> Kolay Meditasyon

5- Şimdiye odaklanın. (Farkındalık ile)
[post_ad]
6- Bedensel egzersizler yapın.

7- Kitapları daha dikkatli ve yavaş okuyun.

8- Bu 5 eğlenceli egzersizi mutlaka yapın. >>> 5 eğlenceli konsantrasyon egzersizi

Konsantrasyon Nedir? Nasıl Geliştirilir? Reviewed by bilgierdemdir on 21:25:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.