Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Kitap Okuma Alışkanlığının 20 Faydası

kitap okumanın faydaları

Kitap okumayı seviyorsanız kendinize ve beyninize büyük bir iyilikte bulunuyorsunuz. Kitap okumak beyin için pek çok faaliyetten çok daha iyi gelebiliyor. Peki kitap okumanın beyne ve ruhsal olarak ne gibi faydaları var.Kitap Okumanın Faydaları1- Daha açık görüşlü ve özgürce düşünmenizi sağlar. Kitap okuyan insanlar daha geniş bir perspektiften bakarlar.

2- Kitap bir tür meditasyondur. Evet kitap okuyan insanlar kendilerini sadece o işe odaklar ve bu bir farkındalık ve meditasyon sağlar. Zihin tek bir şeye odaklanır.

3- Eğer kurgudan hoşlanıyorsanız çok şanslısınız. Hayal gücünüzü ve Düşünce yapınızı yükseltir.

4- Bilgi almanın en doğru ve güzel yoludur. Biliyorum şimdilerde bilgiyi youtube alıyoruz. Ama en güzel yol kitap okumaktır.

5- Toplumun düşüncelerinden çok bireysel düşünceler elde ederiz. Pek çok kişi bulunduğu toplumun düşüncelerini %100 doğru kabul eder. Ama yeni fikirler ve buluşlar hep araştıranlardan ve okuyanlardan çıkar.

6- Ruhsal farkındalık yaşarız. Kitap okuduğumuzda kendimizi iç dünyamızda buluruz. Kitap bizi ruhsal olarak iyileştirir.

7- Kitap okumak Empati yeteneğinizi geliştirir. Karşımızdaki kişileri daha iyi anlar ve doğru diyaloglar oluşur.

8- Keyifli ve huzurlu zaman geçirirsin. Bu paha biçilemez.

9- Öğrenmek pek çok stres bazlı hastalığı engeller. Kitap okuyarak ruhsal ve fiziksel sağlığına katkıda bulunursun.

10- Duygularını anlamana ve yaşamana yardımcı olur. Kitap size duygularınızı yaşatır. Çoğu zaman engellediğimiz duyguları açığa çıkarır.

11- Bu dünyadan sıyrılmanın en kolay yoludur. Bizi bir gemiye bindirir ve uzak bir yolculuğa çıkarır. Mısıra hazine aramaya gidebiliriz mesela.

12- Ufkumuzu açar. Hayata baktığımız pencereyi genişletir.

13- Kelime ve sözcük dağarcığımız genişler. Daha akıcı ve estetik konuşuruz.

14- Bilmek ve Bildiğini sanmak arasındaki farkı ayırt ederiz.

[post_ad]

15- Ne kadar az şey bildiğimizi anlarız.

16- Daha zeki bir insan oluruz. Kitap okuyan insanların beyni gelişiyor. Bunu araştırmalar söylüyor.

17-Yalnızlıktan korkmanız gerekmez. Çünkü harika bir dostunuz vardır. Kitaplar...

18- Size tüm sırlarını verip sizden hiç bir sır istemeyen tek dost yine kitaplardır.

19- Başarılı insanların hayatlarında kitap vazgeçilmez bir unsurdur. Atatürk tüm hayatı boyunca 4000' e yakın kitap okumuştur.

20-Kitap mental yönünüzü geliştirir. Olaylara farkındalık ile bakar ve daha çabuk anlarsınız. Kitap okuyan insanlar hayatın sadece gördüğümüz değil onun çok daha ötesi olduğunu bilirler.


Kitap Okuma Alışkanlığının 20 Faydası Reviewed by bilgierdemdir on 11:11:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.