Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

10 Güçlü Ömürlük TavsiyeHayatımız için çok şey söylenebilir. Ama şunu hepimiz tam anlamıyla söyleyemeyiz. "Doya doya hayatımı yaşıyorum". Bunu çok az insan söyleyebilir. Genellikle bahanelerimiz hazırdır. İş var para kazanmak lazım, taksitler var. Ama bu tavsiyelere kulak verin. Belki fikriniz biraz değişir...Her şey geçicidir.
Yaşamın ilizyonuna o kadar kendimizi kaptırmışız ki bir şeyin farkına varamıyoruz. Her şey geçicidir. Yaşamımızda öyle... Üzüntülerimiz ve diğer engeller bile geçicidir. Başımıza kötü bir şey geldiğinde sonsuza kadar sürer gibi gelebilir. Ama o da zaman içinde geçer gider.

Gerçek; ne kadar plan yaparsan yap yarın ne olacağını bilemezsin.
İstediğimiz kadar kendimizi garantiye alalım yarın bizi yakalayacak olayı bilemeyiz. Kumdan kaleler yaptığımızın farkına vardığımızda ancak bugünün değerini kavrarız.

Dürüstlük en büyük zenginliktir.
Bir insanın kazanabileceği en büyük ve güçlü meziyet dürüst olmasıdır. Sadece çevresine değil, kendine karşıda öyle...
[post_ad]
Herkes biraz dikene benzer sen aralarından gülü bulmalısın.
Hayatında çoğu insan incitmek isteyebilir seni. Senin için önemli olan ve sana değer veren kişiyi bulduğunda onu kaybetme...

Kitabın kapağı değil içindekine önem ver.
İnsanlar kitaba benzer. Çoğu zaman kapağına bakarak kitap seçiyoruz. İşte bizi yanıltan da bu oluyor. Kapak güzelken içi boş olabiliyor.

Hayat seçimlerden oluşur. Onun için karar verirken düşün.
Pek çok insan bunun farkında değildir. Ama hayatın toplamı seçimlerden oluşur. Doğru seçimler güzel bir hayata götürür. Yanlış seçimler ise kötüye...

Düşünceni değiştirirsen, tutumun değişir ve bu sana harika bir hayat verir.
Negatif düşünen bir insan; kararlarında negatif olur. Bu da ona zor bir hayat sunar. Onun için düşünceni değiştir ve yönet.

Hayatını başkaları için yaşama.
Bu hayatta ki en değerli varlık senin için yine sensin. Onun için kendi değerini bil ve başkaları için hayallerini erteleme...

Sen olmayı seçtiğin kişisin.
Bu hayata bir kere geliyorsun bir kerelik şansın var. Bunu en zirvede yaşa. Hayallerine ve kendine inan...

İnanç ve Cesareti kendine dahil et.
Bir fare kediden çok korkuyormuş ve ulu ağaç bu fareye çok üzülmüş. Fareyi korkmaması için kediye çevirmiş. Kedi olan fare bu sever köpekten korkmaya başlamış. Bu sefer ağaç onu köpeğe  çevirmiş. Fakat fare bu seferde aslandan korkuyormuş.

Ağaç onu ormanlar kralı aslana çevirmiş. Fakat fare bu seferde avcıdan korkmaya başlamış. Ulu ağaç demiş ki seni neye çevirirsem çevireyim sende bir farenin yüreği olacak. Hayatın özeti bu korkularınızı yenmediğiniz sürece bir kenarda oturup duracaksınız. İnançla hayata sarılın ve cesaretle hareket edin ki yaşadığınız hayatın anlamı yüksek olsun...


10 Güçlü Ömürlük Tavsiye Reviewed by bilgierdemdir on 22:24:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.