Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Harika Hissettirecek 9 Farkındalık Ritüeli

farkındalığınızı arttıracak teknikler

Gülümse, derin nefes al ve farkında ol. Farkındalık insan için en önemli şeylerden biridir. Şimdide olmak düşüncelerden ve kaygılardan sıyrılmak büyük bir huzur verir. Çoğu zaman anda kalmak ve farkındalık bizim için çok zor bir süreçtir.Farkındalık için Bunları Hayatınıza Ekleyin.


Sabah uyanınca, bir süre yatakta oturun;
Nefes alışverişinize konsantre olun. Zihninizi boşaltın.

Dişlerinizi fırçalarken odaklanın;
Diş fırçalarken yapmadığımız şey diş fırçalamaya odaklanmaktır. Farkındalığınızı geliştirecek harika bir ritüeldir. diş fırçalamaya odaklanın başka bir şey düşünmeyin.

Yemek yerken yemeğe odaklanın;
Televizyon izliyoruz ve o sırada yemeği bitiyoruz. Ya da kafamızda hesaplar yapıyoruz. Ama bu farkındalığımızı azaltıyor. Yemek yerken yemeğin lezzetine odaklanın göreceksiniz çok daha keyifli olacak.
[post_ad]
Yarım saat yürüyüş yapın;
Zihninizi boşaltarak yarım saat yürüyüş yapın

Çayı bir seromoniye dönüştürün;
Çay içerken porselen bardak kullanın ve porselen demlikte çayınızı demleyin. Bir çay içme saatiniz olsun ve bunu özel kılın.

Gideceğiniz yerlere yavaşça yürüyün;
İşe giderken biraz erken çıkın ve yolculuğun tadını çıkararak gidin. Acele etmeden yürüyün...

Sessiz bir ortamda kitap okuyun;
Farkındalığınıza iyi gelecek bir şeyde kitap okumaktır. Hayal dünyasına dalmak zıt görünebilir. Ama bu odaklanmak için büyük bir adımdır.

Şükredin;
Hayatta size verilen şeyler için şükrederek farkındalığınızı arttırın.

Yarım saat Odaklanmak için Çalışın;
Konsantrasyon çok önemlidir. Odaklanmak için mutlaka basit bulmacalar veya su doku gibi faaliyetler uygulayın. Bir an içinde sadece bir görev yapın ve zihninizi sadece yaptığınız işe odaklayın.
Harika Hissettirecek 9 Farkındalık Ritüeli Reviewed by bilgierdemdir on 21:22:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.