Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Bilge ve Mutsuz Adam Arasındaki KonuşmaHayat bize çok şey öğretiyor. Yeter ki biz bilgiye ve anlamaya açık olalım. Yaşamımıza değer katacak en önemli kaynak bilgidir. Kısa bir konuşma sunacağız. Umarım hayat yolunuzda size ışık tutacaktır.
Mutluluk bir seçimdir. Mutlu olmayı seçebilirsin. Hayatta stres olacak, ama sizi etkileyip etkilemediğine karar vermek sizin seçiminiz.Valerie BertinelliMutsuz Adam - Bir sorunum var.

Bilge - Dinliyorum.

M. A. - Mutsuzum ve Neden mutsuz olduğumu bilmiyorum?

B. - Bilmiyor musun yoksa Anlamıyor musun?

M. A. - Arasındaki fark nedir?

B. - Bilmiyorsan öğrenebilirsin ama Anlamıyorsan bildiğin halde görmüyorsun demektir.

M. A. - Anlamıyorum o halde.

B. - Ne istiyorsun. Bu hayattan ne istediğini biliyor musun?

M. A. - Daha büyük bir ev istiyorum.

B. - Sonra

M. A. - Çok Maaşlı bir iş

B. - Sonra

M. A. - Güzel bir eş


B. - Sonra

M. A - (adam tüm isteklerini tek tek sıralar)

B. - Bitti mi

M. A - Evet

B. - Şimdi tekrar soruyorum. Bu hayattan ne istiyorsun.

M. A - HİÇ

B. - İşte der arzularımızın tatmini bize koca bir hiç getirir. Biz isteklerimize ulaşınca her şeyin mutlu sona ulaşacağına inanıyoruz. Ama aslında sadece hiçliğe götürür. Mutlu olmak arzularla ilgili değildir. Arzular egonun bir oyalama taktiğidir. Sana gerçeği göstermemek için oluşturulmuş bir ilizyon.

M. A.- Hangi gerçek?

B.- Mutlu olmak için neden aramayı bırak. Mutluluk o anda belirecektir zaten. Her an mutlu ve huzurlu olabilirsin. Gerçeği anladığında egonun ilizyonunu bozduğunda sana zaten sadece mutluluk ve huzur kalacak... Unutma anlamak ve bilmek farklı iki şeydir...

Bilge ve Mutsuz Adam Arasındaki Konuşma Reviewed by bilgierdemdir on 20:30:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.