Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Hayatta Kazanman Gereken 10 YetenekÇok yazı okumuşsundur. Şöyle olmalı böyle yapmalı diye! Bu yazı onlardan biri değil. Bu hayata bakışını değiştirecek fikirlerle dolu bir yazı. Hayata bakışını değiştirmek, yeni bir çerçeveden bakmak sana büyük imkanlar kazandıracaktır.1- Anlayış Kazanmak.
Bir olay yaşandığında anlayışla olaya bakmak önemlidir. Bu yöntem tartışmaları bitirir. Ancak anlayış ile pek çok olayı çözebilirsiniz.

2- Empati Kazanmak
Neden mi? Empati... Karşındaki kişiyi anlamak dahası kendini onun yerine koyacak yeteneği kazanmak sana geniş bir çerçeveden bakma imkanı kazandıracaktır. Bu sayede düşüncelerinde bir adım önde olacaksın.

3- Öğrenme İsteği Kazanmak
Dikkat edersen çoğu zaman kendini tekrar ettiğini göreceksin. Bunu yaptığında ise gelişim duracaktır. Monotonlaşmış aktivitelerini değiştir ve yeni şeylere izin ver.

4- Gülümseme Kazanmak
Çoğu zaman asık suratlıysan bunu kesinlikle göz ardı etme. Yapılan araştırmalar gülümsemenin insanlar üzerinde çok olumlu etkisi olduğunu gösteriyor. Kısaca bir şey söylerken yüzünüze hafif bir tebessüm kondurursanız çok faydasını görürsünüz.
[post_ad]
5- Büyük Resmi Algılama Yeteneği Kazanmak
Hayata ve olaylara genellikle mevcut açılardan bakar ve o kadar bilgi ile yorum yaparız. Ama olaylarda büyük resme odaklanırsak bunun çok faydasını görürüz.

6- Azim Kazanmak
Azim bazen hırs ile karıştırılabilir ama hırs daha yıkıcıdır. Azim ise doğru olandır. Azim kazanırsanız yaptığınız işlerde büyük başarılar elde edebilirsiniz.

7- Motivasyon Kazanmak
Kendinizi motive edecek şeyleri keşfederek başlayın. Motivasyonunuzu kaybettiğinizde hayatınızda başarı oranı düşecektir.

8- Mücadele Ruhu Kazanmak
Bu hayattaki en önemli şeylerden biri budur. Neden mi çünkü her denemende başarıyı yakalayamazsın ve bazen düşersin. Eğer mücadele ruhun yoksa tekrar ayağa kalkamazsın.

9- Olduğun Kişiyi Kazanmak
Değişmen gerekmiyor. Aksine gelişmen gerekiyor. Bu ise olduğun kişiyi anlayıp kabul ettiğinde olur. Kendini bilmeden ve anlamadan hiç bir adım seni istediğin yere götürmez.

10- Hayal Kurma Yeteneği Kazanmak
Bu hayatta gerçekleri oluşturan en büyük güçlerden biri hayallerdir. Büyük icatlar birer hayaldi mesela. Microsoft hayallerine bir garajda başladı. Disney de öyle... Hayal kurun ve bunları gerçekleştirecek gücün sizde olduğunu unutmayın.
Hayatta Kazanman Gereken 10 Yetenek Reviewed by bilgierdemdir on 21:33:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.