Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Sıfırın Gücü Hiçliğin AnahtarıNirvana hiçliğe ulaşmaktır mesela. Tasavufta hiçlik kavramı vardır. Pek çok alim, hiçliğin birlik olduğu konusuna değinmiştir. Peki sıfırın hayatımızdaki ve matematikteki anlamı nedir. Eğer sıfır (yokluk) olmasaydı, matematik olmazdı.

Hindistanda nirvana öğretisinden çıkan hiçlik matematiğe yansımış ve sıfırı oluşturmuştu. 100.000 yazmak için 5 adet sıfır kullanırız başındaki bir olmadığı zaman bir anlamı olmayan sıfırlar 1 sayısını 100.000 (yüz bin) yapan hiçlik sayılarıdır.


5 adımda Sıfırın Gücünü Anlamak.

"0" etkisiz değildir. 
İnsanın olması gereken haldir. Sıfır bir kenara çekiliş değildir. O hayatı anlayış ve hayatın içinde varılması gereken yerdir.

"0" güçtür.
İnsanın gücü, dışarıdan değil içeriden gelir. Bir insanın gücü köklerinde ve derinliklerindedir. Onun için dışarıdaki güce ihtiyacı yoktur. O içindeki güçle harekete geçer.

"0" yenilmez olabilir.
Sana etki edemeyen bir dünya seni yenemez bu basit düşünce gerçeğin özüdür. Etki geçmiş ve gelecektir ve sen farkında olduğunda farkındalık ile yaşamı tam anlamıyla yaşarsın.
[post_ad]
"0" Değerleri yükseltir.
O içinde yaşadığın değerleri yükselten büyük bir güçtür. Eğer iyi biriysen ve hiçlik kavramını anladıysan içindeki değerler yükselecektir. İyi olanı yükselten onda yaşadığın hiçliktir. Görünmeden iyilik yapınız der eskiler...

"0" Doğaldır.
o bir boşluktur. Tüm evrenin bir boşluk olduğu gibi ve tüm kainattaki atomların %99 boşluktur. Kısaca doğal içimizdeki şekilsizlik ve boşluktur.

Hiçlik kavramı hemen anlaşılacak bir kavram değildir. Nasıl her şeyin bütün olduğunu hemen göremezsek (vahdeti vücud) hiçlikte arınmanın gücünü hemen göremeyebiliriz.
Sen çıkınca aradan, kalır seni Yaradan! arif zatlarSıfırın Gücü Hiçliğin Anahtarı Reviewed by bilgierdemdir on 13:31:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2024

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.