Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Bilinçaltını Düzenlemenin 5 YoluKaygılarımızın ve ruhsal problemlerimizin ana nedeni geçmiş ve yaşadığımız içsel duygu durumlarıdır. Duygu durumumuz sürekli olarak bizim ruhsal halimizde değişim yaşatmaktadır. Bir yaşam koçu olarak fark ettiğim ilk şey hayatımızda bilincimiz kadar bilinçaltımızın yoğun ve güçlü bir etkisi olduğuydu.

Bilinçaltımız tamamen bize bağlı ve bizim yararımıza çalışmaktaydı. Fakat ne yazık ki çoğu durumda dışarıdaki negatif durumlardan kolay etkilenmektedir. Onun için bilinçaltımızı tekrar düzenlememiz gerekmektedir.
"Bilinçaltı düşüncelerimiz bilince çıkmadıkça karşımıza kader olarak çıkar." Carl Gustav Jung
5 kolay yöntem ile bilinçaltınızı düzenleyin.

Bilinçaltını sürekli kayıt eden ve bu kayıtları çalan bir cihaz olarak düşünebilirsiniz. Tabii bunun çok ötesi de var.

1- Olumlu kuracağınız cümleler.
Bilinçaltımız olumlu kuracağınız cümleler ile düzenlenmektedir. Aklınıza geldiği her anda ve şu anda olumlu bir cümle kurabilir ve söyleyebilirsiniz.
ihtiyacınız olan 50 pozitif olumlama cümlesi

2- Soru sormak (sorgulama tekniği)
Bilinçaltınıza soracağınız her soru bilinçaltını bir düşünme terapisine sokar. Mesela ona neden gökyüzü mavi diye sorduğunuzda aklınıza önce mavi bir gökyüzü gelecek sonra ise cevap aranmaya başlayacaktır. Kısaca olumlu sorular soralım ve cevap vermeye çalışmayın bilinçaltınız size onu getirecektir. Mesela Neden bu kadar mutluyum (mutlu olmasanız bile) sorusunu sorun ve bunun gibi soruları mutlaka sorun.

3- Meditasyon
Bilinçaltınıza ne iyi gelir derseniz, 10 dakika uzanın ve hiç bir şey düşünmeden nefesinizi izleyin derim. Gözlerinizi kapalı tutabilirsiniz. Kendinizi çok huzurlu ve zihniniz boşalmış hissedeceksiniz.

4- Kendinize söyleceğiniz özel sözler
Evet belli kelime ve cümleleri tekrar etmek çok iyi gelecektir. Olumlamadan farkı sesli olarak söylemek ve sesinizi takip etmenizdir. "Kendimi çok iyi hissediyorum" gibi

5- Bir saatlik özel dinlenme.
Bunu uyumak olarak düşünmeyin. Ama hoş kokulu bir oda hazırlayın. Bir oda parfümü sıkabilirsiniz. Loş bir ışıkta belli bir süre uzanın ve telefonu filan kapatın. Kimse sizi o özel bir saatinizde rahatsız edemesin. Bunu yaptığınızda bilinçaltınızın harekete geçtiğini göreceksiniz.

Bilinçaltını Düzenlemenin 5 Yolu Reviewed by bilgierdemdir on 21:24:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.