Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Huzurlu Bir Gün için Bir Kaç Küçük Tavsiye


Herkes hayatında huzur olmasını ister. İnsanın huzurunu kaçıran basit şeyler vardır. Bunların başında ise kaygı ve öfke vardır. Peki neden kaygı ve öfke duyarız. Aslında cevap basittir. İçsel huzur... Bu pek çoğumuz zaman ayırmadığı ve dinlemediği bir şeydir.


 İçsel huzura ulaşmak için bir kaç basit tavsiye verebilirim size.
1- Öncelikle içsel huzura ulaşmak istiyorsanız, negatif olanı kendimizden uzaklaştırmalıyız. Bunun için basit bir teknikle başlıyoruz. Burundan nefes alıp ağızdan nefes veriyoruz. Bunu bir süre yavaşça yapıyoruz. Vücudunuzun bu basit egzersizle nasıl huzurlu olduğunu göreceksiniz.

2- Sükunet; tartışmalı bir ortamda bulunuyorsanız, sakin olun ve sakinliği elden bırakmayın. Eve gittiğinizde size huzur verecek enstrümantal bir müzik açın. Göreceksiniz zihniniz tamamen iyileşecek.

3- Pozitif düşünmek; beynimiz bazen aşırı negatif düşünür. Bunun sebebi çevremizde yaşadığımız yoğun stresli ortam olabilir. Bu ortamı aşabilmek için zihninizi bir bir kaç dakika durdurmalısınız. Evet hepimiz zihnimizi dünya dertlerinden uzaklaştırabiliriz. Namaz kılabilirsiniz. Dindar biri değilseniz meditasyon ve nefes teknikleri uygulayabilirsiniz.

4- Sevdiklerinize dört elle sarılın. Cüzdanınızda onların resimlerini taşıyın ve arada bir onlara bakın. Hayatın en güzel yanı sevdiklerinizdir.

5- Sabırla yaklaşmak, bir şeyleri kontrol etmeye çalışmayın ve birilerinin sizin hakkınızda ne düşündüğünü fazla kafaya takmamaya çalışın. Çoğu kişi kendi çıkar ve düşüncelerine göre sizi değerlendirecektir.
[post_ad]
6- Kendini bil; hiç kimse sizi sizden daha iyi tanıyamaz. Bazılarımız fikirlerimizde bile emin olamayız. Ama gerçekten kendinizi tanırsanız neyi doğru olduğunu kolayca bulabilirsiniz.

7- Huzura giden yol kendinizi geliştirmekten ve aşmaktan geçiyor her gün yeni fikirler ve düşünceleri hayatımızı güzelleştirmek için kullanmalıyız.
Huzurlu Bir Gün için Bir Kaç Küçük Tavsiye Reviewed by bilgierdemdir on 09:18:00 Rating: 5

1 yorum:

  1. Teşekkürler bu güzel paylaşım için. Herkes mutlaka bu 7 yöntemi hayatına entegre etmeli ve asla vazgeçmemeli. Bende sizleri bloguma beklerim...

    www.serdarilefutbol.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.