Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Beyni Olumlamanın En Doğru Yolu


Pek çoğumuz olumlamayı denemiş ve pek başarı elde edememişiz olabiliriz. Çünkü olumlamanın gerçek anlamını ve amacını tam olarak şekillendiremiyoruz. Bugüne kadar pek çok araştırma ve bu konuyla ilgili kitap okudum, fakat olumlamalar ile dün keşfettiğim şeyi şimdiye kadar hiç bir yerde görmedim.


Dün yaşadığım ve tanık olduğum olay gerçekten olumlamanın o harika gücünün ne kadar yüksek olduğunu gösteriyordu. Bu konuya değinmeden önce olumlamayı tanımlayalım. Olumlama bir konu hakkında şimdiki zamanı kullanarak oluşturduğumuz ve tekrar ettiğimiz olumlu cümlelerdir.

Olumlama; dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan ve hayatı güzelleştiren başarılı bir yöntemdir. Fakat buna rağmen çoğu kişi bu yöntemi tam olarak kullanamaz. Bunun nedeni ise genellikle olumlamadan çok çabuk vazgeçmek veya doğru şekilde söyleyememektir.

Peki olumlamanın işe yaramasını sağlamak için ne yapmamız gerekir. İşte olumlamanın ana fikrini kavramak gerekiyor.

Olumlamanın Gerçek  Sırrı 
[post_ad]
Onu her an doğru şekilde kullanmaktan geçiyor. Negatif bir düşünce aklınıza geldiğinde veya arkadaşınızdan böyle bir söz geldiğinde yapmanız gereken olumlamayı kullanmaktır. Diyelim ki işe giremediğiniz hakkında bir düşünce geldi. Yapmanız gereken " Tam istediğim gibi bir işe giriyorum" diyebilirsiniz. Bunu her negatif düşünce geldiğinde söyleyin. Bir kişi böyle bir söz söylediğinde bu negatif düşünceye "iyi bir işe gireceğim" deyin

Zihnimize gelen her negatif düşüncenin olumlu ve iyi bir karşılığı vardır. Bunu mutlaka yapın çünkü gerçekten işe yarıyor. Bunu bir arkadaşım bilinçsizce uygularken fark ettim. O tanıdığım en pozitif ve olumlu düşünen insanlardan biri. Fakat bunu nasıl yaptığını dün tam olarak anladım. Diğer kişilerin söylediği her negatif düşünceye pozitif bir söz söyleyerek yapıyor. Bunu ona sorduğumda, beynine hep iyi şeyler gönderdiğini söyledi. Bunun olumlama olduğunu söyledim. Bunu yıllardır yapıyorum dedi. Bu beni huzurlu ve sağlıklı yapıyor. Çok zor zamanlar geçirdi. Fakat bunların her zaman üstesinden geldi. Bu kolay gibi görünen yöntem uygularken biraz zor. Ama bunu hayatınıza dahil ettiğinizde pozitif düşüncenin gücünü ve bilinçaltı etkilerini göreceğiniz kesin...


Beyni Olumlamanın En Doğru Yolu Reviewed by bilgierdemdir on 16:48:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.