Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Bilinçaltını Programlama İpuçları 4 Yöntem


Bilinçaltı; zihnimizin en bilinmez sorularından biri. Bilinçaltı için pek çok şey söylenebilir. Ama en önemli şey bilinçaltının hayatımızı nasıl etkilediğidir. Bilinçaltı bizim bilinçsiz beyin yapımızdır. Kısaca oraya tam bir erişimimiz yoktur. O bölüme yetki ve etkimiz sınırlıdır. Fakat yine de bilinçaltına bu 4 yöntem ile düşünce aşılayabilirsiniz.
[post_ad]
İmajinasyon çalışmaları : Bir düşünceyi zihne (bilinçaltına) sokmanın en kolay yolu onu sürekli hayal etmek ve yaşanmış gibi canlandırmaktır. Bilinçaltının bir özelliği de gerçek ile hayal arasında bir ayrım yapmamasıdır. Hayal ettiğiniz düşünceleri bilinçaltınız gerçek olarak kabul etmektedir.

Olumlama çalışmaları : Her gün belirli saatlerde tekrar edilen pozitif cümlelere olumlama diyoruz. Bu cümleleri internetten bulabileceğiniz gibi şimdi ki zaman dilimini kullanın ve cümleler olumlu olacak şekilde, kendinizde üretebilirsiniz. "Şu anda huzur içindeyim. Her şey yoluna giriyor" gibi mesela.

Self-Hipnoz : Kendi kendinizi telkin edebilirsiniz. Sakince bir yere uzanın ve bir süre nefesinize odaklanın. Zihninizde sürekli "rahatlıyorum ve sakinleşiyorum" kelimelerini söyleyin. Beden ve zihin tamamen rahatladığında bilinçaltına girmesini istediğiniz cümleyi iletin mesela "Ben sigarayı bıraktım, Ciğerlerime temiz ve iyi hava doluyor" gibi telkin cümleleri iletebilirsiniz. Unutmayın, uyumadan önce ki an zaten hipnoz durumundaki hal gibidir. Onun için uyumadan önce istediklerinizi bilinçaltınıza iletin.

Farkındalık : Tüm yapmanız gereken şimdiye ve çevrenize odaklanmak. Eğer doğru şekilde şimdiye odaklanırsan çok garip hissedeceksin. Çünkü gerçek şudur. İnsanlar düşüncelerin içinde yaşarlar. Şimdiye odakladığınızda geçmiş üzüntüler ve gelecek kaygılar yok olur. Farkındalık devreye girdiğinde bilinçaltını fark edeceksiniz. Onun hayatınızdaki izlerini görmeye başlayacaksınız. Farkındalığınızı arttırın. Bu bilinçaltına girmenizi sağlayacaktır. Fikirlerinizi şimdi ki zamanı kullanarak bilinçaltına ulaştırabileceksiniz.


Bilinçaltını Programlama İpuçları 4 Yöntem Reviewed by bilgierdemdir on 22:25:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.