Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Taktiksel Düşünce Nedir. Bu 5 yöntem ile Taktiksel DüşünBir duruma veya bir olaya yaklaşırken genellikle içimizden geldiği gibi davranır ve hareket ederiz. Bu yanlış değildir. Fakat bize başarıyı getirecek olan asıl şeyler, plan ve taktiklerdir.

Düşünceler gelişi güzel bir sıra ile değil bir taktiksel sıra ile uygulanmalıdır ki başarılı olunabilinsin. İnsan; duygularına çok çabuk kapılıp yanlış hamlelerde bulunabilir. İşte bunu aşmak için taktiksel düşünmek gereklidir.

Eğer hayat oyununda başarılı olmak istiyorsak bu 5 taktiği uygulayabiliriz.
[post_ad]
1- Olayı ve içinde bulunduğun durumu doğru şekilde analiz et. Bu durumda neler yapman gerektiğini iyi düşün ve planla. Asla düşünmeden hamle yapma...

2- Yaşamı bir satranç oyunu gibi düşün ve her zaman bir sonra ki hamleni düşün. Unutma iyi oyuncular yaptıkları hamlenin 3 veya 4 hamle sonrasını görebilen kişilerdir.

3- Hayatta başarılı olmak istiyorsan doğru bir plan yap ve plana sadık ol
Kurallarını koy ve bu kurallara

4- Aklınla düşün. Hırsına veya duygularına yenik düşme...

5- Egonu değil kendini dinle. Sessiz ve sakin bir yerde kararlarını ver. Asla acele karar verme ve bazı şeyleri düşünmek için kişilerden zaman iste...


Taktiksel Düşünce Nedir. Bu 5 yöntem ile Taktiksel Düşün Reviewed by bilgierdemdir on 14:08:00 Rating: 5

2 yorum:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.