Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Hayat Işığımızı Yükseltecek 10 Şey

hayat enerjinizi yükseltmek için yapmanız gerkenler


Hayatımızın ışığımızı arttırmak bize daha fazla enerji ve şans olarak geri döner. Hayatımızın en düşük olduğu zamanlar hayat ışığımızın düşük olduğu zamanlardır.

 Hayat ışığı çevremizdeki enerjiden tutunda içsel enerjimize kadar değişkenlik gösterir. Bazı insanlarda büyük bir enerji vardır. Onlar her şeyi daha kolay başarırlar.


İşte bu enerjiyi yükseltmek için 10 yöntem


1- Düşüncelerinizi değiştirin.
Her şey düşüncede başlar. Düşüncelerimiz hayatımıza etki eder ve bizi şu anki halimize getirir. Düşüncelerinizi değiştirirseniz hayatınızın akışını yönlendirebilirsiniz. Her şey temelde düşüncelerle ilgilidir. Bu yazı bile az önce sadece bir düşünceydi. Ama artık size ulaşan bir enerjiye dönüştü. Onun için düşüncelerinizi yönetin ve onları değiştirin.

2- Bakış açınızı değiştirin
Düşüncelerini değiştiren insan bakış açısını da değiştirir. Hayata nasıl baktığımız ve onu nasıl gördüğümüz enerjimizi etkiler. Sıradan bakarsanız sadece gözlerinizin gördüğünü görürsünüz. Ama eğer bakış açınızı değiştirirseniz, mucizeleri ve güzellikleri görmeye başlarsınız.

3- Duygularınızı yönetin.
Duygularınız sizi yönetiyor. Öyle değil mi? Bir yazıyı okurken veya bir film izlerken duygularınız bunun güzel mi çirkin mi olduğunu tanımlıyor. Duygularınızla değil mantığınızla hareket etmeniz önemlidir. Enerjinizi en çok düşüren şey kontrolsüz duygulardır.

4- Pozitif düşünceye odaklanın.
Negatif düşünce kaygılar ve depresyon hediye eder size. Pozitif düşünce ise bol bol gülümseyen bir hayat... Onun için pozitife odaklanın ve zihninizi orada kalması için ikna edin.

5- Motivasyonunuzu arttırın.
Güçlü bir hayat ışığı için güçlü bir motivasyon duygusuna ihtiyaç duyarsınız. Motivasyonunuzu arttırmak için her gün kendinizi geliştirin. 

6- Kendiniz hakkında olumlu düşünmeyi öğrenin.
Kendimizi yerle bir etmeyi ne seviyoruz değil mi? Hele ki çevremizde başarılı olan insanları görüp hayıflanınca... Filanca şu işi başardı ben ne yaptım karşılaştırması yapıyorsunuz itiraf edin... Ama buna gerek yok. İlk yapmanız gereken şey kendinizi sevmek ve olumlu düşünmek. Hayat enerjinizi yükseltecek harika bir yoldur bu.

7- Stresten uzak durun.
Nasıl olacak? dediğinizi duyar gibiyim. Bu stresli ve sıkıntılarla dolu dünyada... İşte tam bu anda zaten enerjinizi düşüren şeyi buluyorsunuz. Stresli bakmak ve olayların negatif yönlerini görmek size stres ve öfke hediye ediyor. Ama yapmanız gereken strese girmemek. Stres bizim olaylardaki tutum ve seçimimizdir. Evet doğru... bu bir seçimdir. Seçmemek ise sizin elinizde...

8- Coşkulu ve tutkulu olun.
Enerjili ve coşkulu yaşayın hayatınızı. Gülün neşelenin ve kendinize zaman ayırın. Yaptığınız işleri tutkuyla yapın. Daha çok şey başardığınızı ve aynı zamanda mutlu olduğunuzu göreceksiniz.

9- Güzel şeyler söyleyin.
Çevrenizdeki insanlara pozitif şeyler söyleyin. Harika bir geri dönüş alacaksınız. Güzel ve sıcak ilişkiler kurun. Pozitif olun ve iltifat edin. Göreceksiniz hayat ışığınız hiç olmadığı kadar parlayacaktır.

10- Hayatın bir hediye olduğunu unutmayın. 
Bence bir açıklamaya gerek yok. Hayat bir hediyedir. Bilinçli olmak ve güzelliklerin farkında olmak bir hediyedir. Bunun farkına varın ve her anın tadını çıkarın.


Hayat Işığımızı Yükseltecek 10 Şey Reviewed by bilgierdemdir on 22:05:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2024

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.