Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

İçsel Enerjinize Yükseltmek için 10 Yöntem


Bedenimizin enerjisel fotoğraflarını çekmeyi başaran Rus Bilim Adamları bir sonuca varmışlar. Hasta bir insanla, sağlıklı bir insan arasındaki kirlian fotoğrafları tamamen farklı.

 Kısaca hasta kişinin enerjisel fotoğrafları daha az parlak ve çoğu yerde karanlık çıkıyor. Sağlıklı bir insanda ise enerji fotoğrafları kişiyi tamamen sarıyor ve güçlü bir parlaklıkla çıkıyor.

P.E.A.R Princeton üniversitesi anormal olayları araştırma bölümü de bu tarz enerji fotoğraflarını doğrular nitelikte çalışmalar yapmışlar.Enerji bedenimizin 7 ana noktasında yoğun şekilde giriş ve çıkış yaşar. Ayrıca 1000'lerce enerji meridyen noktası sayesinde sürekli olarak hareket halindedir.

Peki enerjimizin ana kaynağı nerededir. Bedenimizin ana enerji kaynağı içseldir. İç dünyamızın derinliklerindedir ve genellikle bastırılmıştır. Enerjinizi açığa çıkarttığınızda daha az kaygılı hissedersiniz. Huzurlu ve mutlu bir hissiyat yaşarsınız. Bunun ana sebebi enerjinizin çevrenizde bir kalkan oluşturmasıdır.

İçsel Enerjimiz için 10 Yöntem

1- İç sesinize odaklanın. Zihninizi sessizleştirmediğiniz sürece enerjinizi yükseltemezsiniz. İçsel sesinizi duymak için zihninizde konsantrasyonu arttırmalısınız. Basit tekniklerle konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz. 
Konsantrasyonun ilk adımı nefestir. Nefesinizi izleyin ve tamamen nefesinize konsantre olun. 
İkinci adım zihni sessizliğe odaklamaktır ve bu sayede zihin bir süre sessizlik yaşayacaktır. Bunun için basit bir sözcük dizisi kullanabilirsiniz. "Şimdi Zihnim tamamen sessiz ve huzurlu" bunu aralıklı olarak söyleyin.
Son adım: Devamlılık... Konsantrasyon yeteneğinizi her gün biraz daha artar. Onun için egzersizlere ara vermeden devam edin.
[post_ad]
2- Dua ve Olumlamalar
Dua güçlü ve huzurlu bir eylemdir. Bedeni ve ruhu sakinleştirir ve huzur sağlar. Eğer dini yönünüz kuvvetli değilse olumlama uygulayabilirsiniz. Tabii ki ikisini de uygulayabilirsiniz.

3- Farkındalık
Çevrenizdeki enerji geçişlerini görmemek için kör olmanız gerekir. Bunu uzak doğulu bir qigong ustası söylüyor. Enerjimiz çevremizdeki enerji yüzünden artar ve düşer.

Bunu anlamak için Hastaneye gitmeniz yeterlidir. Acil servise gittiğinizde hissettiğiniz o yüksek negatif enerji anında sizi etkiler. Bu toplu taşıma araçlarında ve sırası çok olan bankalarda da böyledir. İnsanlar oraya negatif enerjilerini bırakırlar.

Farkındalık yaptığınızda ise negatif enerjiye daha kapalı hale gelirsiniz. Farkındalığınızı arttırdığınızda çevresel enerjiyi daha rahat fark edeceksiniz.

4- Olumlu ve huzurlu alanlar
Sizin huzurlu hissettiğiniz her alan enerjiniz için harika bir yükseltici olacaktır.

5- Rüyalarınıza farkındalık yapın.
Eğer rüyalarınızda kontrolü sağlamak istiyorsanız bunu düşünmeniz yeterli yatmadan önce rüyalarınızı kontrol edebileceğinizi hissederek ve hayal ederek yatarsanız bir süre sonra rüyalarınızı daha rahat hatırlarsınız ve daha kontrollü olursunuz. Rüyalarınızda yaşadığınız farkındalık içsel enerjinizi yükseltecektir.

6- Enerjiyi fark edin.
Zihninizde ve bedeninizde enerjinin varlığını fark etmeniz önemlidir. Hepimiz enerjiyiz. Bunu bilim adamları söylüyor. Kuantum fiziği her şeyin temelde enerji olduğunu söylüyor. Algınızda bu anlayışı yakalamanız önemlidir. Algınızı bu yöne çevirdiğinizde enerjiniz tamamen yükselecektir.

7- Enerji için taşlar
Çevrenizde veya üstünüzde enerjinizi arttıracak basit metaryeller bulundurabilirsiniz. Bu parlak bir taş olabileceği gibi, başucu kitabınızda olabilir. Unutmayın her şey enerjidir ve siz bazı şeylere enerji yüklersiniz. Kendinizi enerjik hissedeceğiniz eşyaları araştırarak bulabilirsiniz.
[post_ad]
8- Bilinçaltını anlamak.
Size şimdi pembe bir fil düşünmeyin dersem veya şimdi turuncu bir portakalı kesinlikle hayal etmeyin dersem ilk yaptığınız bir fil ve portakal düşünmek olur. Bu bilinçaltınızın nasıl çalıştığı ile ilgilidir. Bilinçaltınızdaki negatif duyguları; olumsuz düşüncelerle yok edemezsiniz.

Özellikle bilinçaltından hiç bir şey yok edemezsiniz. Çünkü bilinçaltınızdaki her anı öğrendiğiniz bir şey ile bağlantılıdır ve genellikle tamamen kişiliğinizin dişlilerinden biridir. Bilinçaltını kontrol etmek ise mümkün. Çünkü bilinçaltı temelde sizsiniz zaten. Yapmanız gereken en önemli şey olumlu düşünceyi hayatınıza dahil etmektir. Bir süre sonra enerjinizin yükseldiğini göreceksiniz.

9- Ego (nefis) problemdir.
Enerjimizi en büyük negatif etkileyenlerden biri egomuzun çoğu zaman önümüze geçmesidir. Dervişe nefsi sormuşlar bir başka dervişi çağırmış ve bağıra bağıra "diz çök, eteğimi öp" demiş. Diğer derviş tereddüt etmeden eteğini öpmüş. Daha sonra dervişe başka bir şey demeden gitmiş. Halk pek bir şey anlamamış. Dervişi tekrar çağırmış "söyle derviş demiş, kimin eteğini öptün sen". "Kendi eteğimi öptüm" demiş. Sonra gülmüş "Sen Ben mi var".

10- Kilitlenmiş duygularımız.
Öfkemiz ve nefretimiz diğer olumlu duyguları kilitlerler. Yaşadığımız zorluklar ve acılar ne yazık ki negatif duyguları yaşamamızı sağlıyor. Fakat olumlu duygulara odaklanırsanız göreceksiniz ki enerjiniz yükselecektir. Bunun için nefretin tersine odaklanın. Nefretin tersi mi nedir. Sevgi tabii ki...


İçsel Enerjinize Yükseltmek için 10 Yöntem Reviewed by bilgierdemdir on 22:04:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2024

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.