Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Stresi Yenen Spiritüel İnsanlardan 8 Yöntem


Stres; huzurumuzu ve yaşam standartlarımızı düşüren en negatif duygulardan biridir. Fakat diğer insanlardan farklı olarak ruhani gücü yüksek insanlar stresi farklı ele alırlar. Sonuçta hepimiz stres yaşarız. Fakat bazılarımız stresin üstesinden kolaylıkla gelebiliriz. Bu 8 ruhsal yöntemi stres için uygulayabilirsiniz.


Hayatta Stresli Olaylar Yaşanacağını Kabul Edin.
Hepimiz huzurlu bir hayat istiyoruz. Ama yaşadığımız dünyada bu pek mümkün gözükmüyor. Onun için stresli olaylar yaşanabileceğini kabul etmeliyiz. Birilerinin gönderdiği yanlış bir mesaj veya iş yerinde bir gerginlik. Hayatımızdan bu stresli olayları çıkartamayız. Ama bu olayların bize stres yapmasını engelleyebiliriz. Bunun en güçlü yolu farkındalıkla stresli olayları algılamaktır.

Düşmanını Yakından Tanıdığında Onu Yenebilirsin.
Stresle ilgili mutlaka araştırmalar yapmalı ve onun hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Her insana göre stres değişkenlik gösterebilir. Kimine stresli gelen olaylar; kimi için basittir. Stresi yenmek için kendi iç dünyandaki stresi tanıman gerekiyor. Evet oralarda bir yerlerde seni bekliyor.

Gerçek Kontrol Onu Özgür Kılmak ile ilgilidir.
Stres kontrol edemediğimiz ve oluşmasını istemediğimiz negatif olaylar yüzünden olur. Onu yenmek için en doğru hareketi yapın ve kontrolü bırakın. Yaşamın akışına odaklanın ve göreceksiniz enerjiniz tamamen değişecektir.

Negatifin karşıtı Sevgidir.
Öfkemizin ve stresin gerçek karşıtı sevgidir.  Eski Çinde ruhani bir öğretmeni bir kişi bıçaklamış ve ruhani öğretmen ona sadece sarılmış ve seni affediyorum demiş. Bizler nefret ektiğimiz sürece ne yazık ki fırtına biçmeye devam edeceğiz. Adama ne mi olmuş? Öğretmen iyileştikten sonra öğretmenin yanından asla ayrılmamış.

Aklının seni kandırmasına izin verme.
Düşüncelerimiz sürekli olarak değişir ve bir ilizyon üretir. Bu düşünce seli ne yazık ki içimizdeki gerçek ruhani varlığı görmemizi engeller. Eğer bir an bile düşüncelerinizi susturup iç dünyanıza yönelebilirseniz, göreceksiniz ki Orada huzur var.
[post_ad]
Stres Egonun Ürünüdür.
Eğer egonun ne olduğunu soruyorsanız o sizin kişiliğinizin yansımasıdır. O size bunu almalısın diyen kişidir. O size arkadaşınızı kıskanmanızı sağlayan kişidir. Ama aslında o kişi sizsiniz. Egonuz ne kadar derinlere kök saldıysa negatif duygular ve stres o kadar çok artar.

Büyük Resme Odaklanın.
Hepimiz olayların çok küçük detaylarını görüp üzülüyoruz. Ama gerçekte çok daha büyük bir resim var. Tüm hayatımızı sadece bazı olayların gelişimine bağlıyoruz. Düşünün hayatınızda geçmişte yaşadığınız kötü bir olay gelecekte iyi bir şeye neden olmadı mı? İşte hayatımızda detaylara baktığımız için büyük resmi kaçırıyor olabiliriz.

Paylaş, Şükret ve Mutlu et.
Stresin en büyük kaynağı elimizdekilere şükretmemizden kaynaklanıyor. Neye şükredeyim diyebilirsin, ama aslında sana verilen pek çok şey vardır. Sağlığın mesela ve-veya zekan, dostların, sevdiğin insanlar. İşte sevdiğin insanlarla sevgini paylaş ve yardım et. Onları mutlu ettiğinde her şey pozitife ulaşacaktır.
Stresi Yenen Spiritüel İnsanlardan 8 Yöntem Reviewed by bilgierdemdir on 18:26:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.