Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Konsantrasyonunuzu Geliştirecek 5 Eğlenceli Egzersiz


Hem eğlenmek, hemde konsantrasyonunuzu arttırmak istiyorsanız bu egzersizler tam size göre. Konsantrasyon yeteneği hepimiz için çok önemlidir. Pek çok insan konsantre olmadığı için kolay öğrenemez ve başarılı olamaz.

Konsantrasyon yeteneğinizi geliştirdiğinizde

> Hızlı öğrenirsiniz
> Farkındalığınız artar
> Etkili düşünme yeteneği kazanırsınız
> Detayları ve ince ayrıntıları görürsünüz
> Karar verme yeteneğinizi geliştirirsiniz.

Konsantrasyon yeteneğini arttıran basit egzersizler

1- Mükemmel daire çizmek
Kalemi kağıdı elinize alın. Konsantre olarak mükemmel bir daire çizme egzersizi yapın ve diğer geometrik şekillerle devam edin. Üçgen, kare vb.


2- Şişeye su koyma egzersizi
Küçük ağızlı bir şişe seçin ve büyük bir bardakla şişeye su doldurmaya başlayın. Dökmeden konsantre olarak yapın.3- İğne ve İplik
Hepimiz bir iğneye ip geçirmenin zor olduğunu biliriz. Ama bu eylem konsantrasyonu geliştiren bir adımdır. Bir iğne ve iplik alın ve çalışmalara hemen başlayın.
[post_ad]
4- Kağıt katlama sanatı
Origami yaparak konsantrasyonunuzu arttırabilirsiniz. İnternette pek çok örneği bulunmaktadır. Japonların geleneksel kağıt katlama sanatı gerçekten konsantrasyonunuza iyi gelecektir.


5- Bir resmi detaylandırmak
İnternetten veya bir dergiden resim seçin ve 10 dakika boyunca konsantre olarak resmi inceleyin. Daha sonra resmi bir kağıda aktarın. Önemli olan çizim kalitesi değil ne kadar detay aktardığınızdır.
Konsantrasyonunuzu Geliştirecek 5 Eğlenceli Egzersiz Reviewed by bilgierdemdir on 10:40:00 Rating: 5

1 yorum:

  1. Dikkat geliştirme konusunda verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler. Harikasınız.

    YanıtlaSil

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.