Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Huzur ve Mutluluk İçin 12 Enerjiyi Değiştirmelisin


Huzur için yaşamımızda bazı değişimler yaşamalıyız. Şunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Düşüncelerimiz enerjidir. Öncelikle bu 12 negatif düşünce veya duyguyu değiştirmek ile başlamalıyız. Bu 12 negatif enerji "düşünce" ve duyguyu değiştirirsek huzura ulaşabiliriz. Huzurlu ve pozitif insanlar hayatları boyunca olaylara bu şekilde yaklaşmışlardır. Bu yöntemler pozitif enerjinizi yükseltecek ve size huzur verecektir.

12 Negatif Enerjiyi pozitifi ile değiştirin.

1- Öfke yerine Sevgi
Yaşadığımız en kötü duygu durumu öfkedir. Bunun en büyük sebebi ise kişinin kendine ve çevresine sevgi enerjisini vermemesidir. Kolay her şeye öfkelenen bir yapınız varsa, enerjinizde sevgi azdır. Olaylara sevgi ile bakın. Öfkeniz azalacak ve en sonunda yok olacaktır.

2- Kontrol yerine Kabullenme
Hayatı kontrol edemeyiz. Kontrol bir ilizyondur. Yapmamız gereken kontrol düşüncesi yerine kabullenme düşüncesini oluşturmanızdır. Kabullenme ise hayatın akışını kabullenmektir.

3- Kin yerine Affetme
Negatif düşüncelerimizin altında geçmişi ve hataları affetmeme vardır. Kini ve kızgınlığı affetmeyle değiştirdiğiniz zaman huzur ve pozitif düşünceye daha kolay ulaşırsınız.

4- Şüphe yerine Güven
Kendine ve kaderine güven. İnsanlara güven duygusu ile yaklaş. İç dünyanda huzur ve sevginin yolu güven duygusundan geçer.

5- Hırs yerine Tutku
Bir işi sadece hırs duygusuyla yapıyorsanız başarılı olabilirsiniz ama mutlu olamazsınız. Ama bir iş sizin için anlam ifade ediyor ve o iş sizin hayaliniz ise hem başarılı hem mutlu olursunuz. Huzurlu bir hayat için yaptığınız işlerin anlamlarını keşfedin. En tepeye çıkmak için hırs yerine tutkuyu kullanın.
[post_ad]
6- Eleştirme yerine Övgü
Uzmanlar bir kişiyi negatif yönlerini eleştirmek yerine pozitif yönlerini övmenin çok daha işe yaradığını söylüyor. Kısaca kişiye pozitif yönlerini söyledikten sonra negatif yönlerini eleştirmeden anlatabilirsiniz. Bu kişide pozitif bir bakış açısı yaratacaktır. Aynı şekilde kendinize de yüklenmekten vazgeçin ve olumlu yönlerinizi keşfedin.

7- Problem yerine Görev
Bir olayı problem veya sorun olarak gördüğünüzde negatif bir duygu durumu yaşarsınız. Ama bunu görev olarak gördüğümüzde ve çözmeye odaklandığımızda huzurlu ve iyi hissederiz.

8- Suçlama yerine Sorumluluk
Çoğu zaman kendimizi veya başkalarını suçlarız. Ama suçlama duygusu yerine hayatımızda sorumluluk duygusunu oluşturmalıyız. Her yaşadığımız olayda sorumluluğumuz vardır.

9- Nankörlük yerine Şükretmek
Mutlu ve huzurlu insanlar kendilerine verilenlere odaklanırlar. Ama çoğu insan kendilerine verilmeyenlerle ilgilidirler. Sağlıklıyken sağlıklı olduğumuz için şükretmeyiz. Ama bir arabamız veya evimiz olmadığı için isyan edebiliriz. Huzurlu ve mutlu olmak için şükran duygusunu mutlaka hayatınıza dahil edin.

10- Kabalık yerine Kibarlık
Bazen başkalarına kaba davranırız ve bazen kendimize kaba davranırız. Bu negatif duygu yerine kibar ve nazik olmak pozitifi size çekecektir.

11- Geçmişe bağlanma yerine Anda Kalmak
Her şey şu anda gerçekleşmektedir. Geçmiş ve Gelecek sadece bir ilizyondan ibarettir. Anda kalın ve şimdiye odaklanın. Huzur ve pozitif enerji sizi bulacaktır.

12- Fakirlik veya yokluk Yerine Bolluk
Eğer yokluk düşünceni bolluk enerjisi ile değiştirirsen bu enerjiyi hayatına çekeceksin. Bu enerji sana huzur ve mutluluk verecektir.


Huzur ve Mutluluk İçin 12 Enerjiyi Değiştirmelisin Reviewed by bilgierdemdir on 19:52:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2024

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.