Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Her zaman Hatırlamanız Gereken 20 Şey


Bu 20 şeyi her zaman hatırlamalıyız. Hayatla ve sizinle ilgili bir yazı. Hayatta en büyük problem çoğu zaman bu 20 şeyi unutuyoruz. Bunları hayatınıza dahil etmelisiniz. Bu yazıyıyaşadığımız sorunlara ve mutsuzluğumuza ışık olabilir.


1- Geçmişi değiştiremezsin.
Evet geçmiş yaşandı ve ne kadar zor bir dönemden geçsek bile bizim için artık sadece geçmiş. O halde yapmanız gereken en önemli şey şimdiye odaklanmaktır. Şimdiki zaman hayat için en önemli zamandır.

2- Kaygıların ve negatif düşüncelerin gerçek değil.
Onlar sadece negatif düşünce ve neredeyse hiç bir zaman gerçekleşmedi ama sen yine de o düşünceleri üretmeye ve kendini üzmeye devam ediyorsun. Negatiften uzaklaşmalı ve pozitif düşüncelere odaklanmalısın.

3- Herkesin sınavı farklıdır.
Her insanın gideceği yol ve seçimleri farklıdır. Yapmanız gereken tek şey kendi sınavınıza ve yolunuza odaklanmanızdır.

4- Bazı şeyler için beklemelisin.
Her şeyin bir olgunlaşma süreci vardır. Problemlerin çözümlerini şu anda bulamıyor olabilirsin. Ama pozitif düşünüp bir çözüm olacağına inanırsan çözümleri yaşam tarlasına ekmiş olursun. Şimdi tek yapman gereken büyümelerini beklemektir.

5- Mutluluk bir seçimdir.
Kimin ne söylediğinin bir önemi yok. Gerçek mutluluğun kaynağı senin iç dünyandır. Mutlu olmayı seçersen kimse senin seçimine dokunamaz.

6- İyi şeyler bedavadır.
Bir gülümseme ve güzel bir sohbet bedavadır. Birine yardım etmek veya omuzunda ağlamak bedavadır. Gerçek dostlarınızı bulduğunuzda hayatın en güzel anları sizin için başlamış olacaktır.

7- Düşüncelerin bir süre sonra gerçek olabilir.
Düşüncelerimiz gerçekliğe büyük bir katkıda bulunuyor. Düşüncenin hayatımız üzerinde büyük bir etkisi var onun için güzel şeyler düşünün ve iyi şeyleri kendinize çekin.

8- Şükretmek huzurun anahtarıdır.
Eğer hayatınızda bir mutsuzluk ve huzursuzluk hissediyorsanız bunun en büyük sebebi şükretmemektir. Şükredecek ne var diyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun. >>> Şükretmek için 60 neden

9- Yaşam devam ediyor.
İşler kötü gidebilir, ilişkiler bitebilir ve bazen her şey tersine gidebilir. Ama unutma yaşam devam ediyor ve sen nefes aldıkça olasılıklar senin için çalışmaya devam edecektir.

10- İstediğin şey bazen hayırlı olan şey değildir. 
Bu çok önemli bizce istediğin şey belkide senin ihtiyacın olan şey değildir. Hayat böyledir. İstediğin şey değil ihtiyacın olan şey verilir.
Olmadı diye sızlandığın duaya, gün gelir olmadı diye şükredersin. Şems-i Tebrizi
11- Anın küçük olaylarından zevk almayı öğrenmelisin. 
Bir gülümsemeden, sıcak bir kahveden ve o an içindeki komik bir olaydan mutluluk duymayı öğrenmelisin. Hayat çoğu güzel hediyeyi küçük paketlerle verir unutma!

12- Eleştirdiğin kişilerde kendini görüyorsun.
Yapılan araştırmalar eleştirdiğin kişilerde kendi gizli kişiliğini gördüğünü söylüyorlar. Kısaca o kişide kendi bastırdığın kötü huyları görüyor olman muhtemeldir. Onun için eleştirirken bir daha düşün.

13- Büyük konuşmak büyük hatalar yapmana sebep olabilir.
Bu benim asla başıma gelmez dediğinde yaşayacağın ilk şey o dur. Çünkü onu kendine çağırmızsındır. Bu hayatın ruhsal sınavlarından biridir.

14- Her şeyin ardındaki gerçeği görmelisin.
Gerçek ne mi aslında her şey bir. Birlikten geliyor. Kuantum mekaniği bunu 21. yüzyılda söylerken, sufizm yüzyıllar önce bu öğretiyi öğretiyordu.

15- Çok düşünmek seni negatife çeker.
Beyin negatif düşünceye programlanmıştır. Bu yüzden çok fazla bir konu üzerinde düşünmek sizi negatif duruma doğru çeker ve sizi üzer.

16- Dünyadaki en değerli varlık sensin.
Eğer kendine değer vermezsen mutsuz ve negatif hissedersin. Hayat sana negatif bir durumda döner. Bu hayattaki en değerli insan sensin bunu unutma ve bu bencillik değil benliktir.

17- Egonu dinlemeyi bırak.
Hırslarının sebebi egondur. Mutsuzluğun arkasında duran yine egondur. Ego yani senin zihinsel yansımandır. Egonu dinleme ve öz benliğine ve sezgilerine güven.

18- Sadece devam et
Hayat seni derinlere çekerken yapman gereken tek şey yukarıya doğru yüzmektir. Hayatın özeti budur. Ne zaman kaybedersin; vazgeçtiğin zaman...

19- Karanlık olmadan yıldızları göremezsin.
İnan bana zor günler olmasa iyi günlerin ne kadar değerli olduğunu anlamazsın. Gerçek şudur kişiliğini ve gücünü zor günlere borçlusun.

20- Herkes bir gün ölür.
Sevdiklerin ve sevmediklerin bir gün ölecek. Bir gün sende her şeyi geride bırakıp vefat edeceksin. Zamanın varken; Yaşamın senin için ne anlamı var keşfet. Daha çok gül. Sevdiklerine zaman ayır. İnsanlara yardım et. İyi bir insan olmaya çalış. Unutma yanında götüreceğin tek şey iyiliklerindir.
[post_ad]
Her zaman Hatırlamanız Gereken 20 Şey Reviewed by bilgierdemdir on 15:31:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2024

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.