Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Bu 12 Cümleyi Kendinize Asla Söylemeyin


Başarının önündeki en büyük engel, sizin kendinize engel olmanızdır. Bunu da genellikle bu 12 cümle ile yaparsınız. Bu cümleler, hayatımızda pek çok kez kendimize söylediğimiz cümlelerdir. Çoğu zaman bu cümleleri söylediğinizin farkında bile değilsinizdir.

1- Şansım hiç yok & kötü şanslıyım.
Hepimiz doğuştan şanslıyız. Çünkü doğum ve yaşamla ödüllendirildik. Pek çok insandan çok daha şanslıyız. Çünkü hayatımızı kazanabilecek, akıl ve beden sağlığına sahibiz. Kötü şans, insanın kendine güvenmemesinden kaynaklanır. Kendinizi sevin ve içinizdeki sesi dinleyin.

2- Artık her şey için çok geç.
Bunu her konuda bir kere söyleriz. Sonra ise olayların değişebileceğini görürüz. Ne olacağını ve nasıl sonlanacağını asla bilemeyiz. Dahası yaşınız kaç olursa olsun, asla geç değildir. Her zaman yeni bir adım için vakit ve enerji vardır.

3- Başkaları ne düşünür.
Hayatınızı ve hayallerinizi başkalarının ne düşüneceği yüzünden ertelemeyin. Sevdiğiniz işi yapın. Sevdiğiniz insanla yaşayın. Ne hissediyorsanız ve kalbiniz size ne öğütlüyorsa onu gerçekleştirin.

4- Çok aptalım.
Hayatta en önemli kişi, kendinsin. Şunu bil, herkes en akıllı olduğu söylenen insanlar bile, hayatlarında çok aptalca hatalar yaptılar. Ama bu onların kendilerine olan güvenlerini, yok etmedi. Çünkü hatalar insanlar içindir. Kendinize inandığınızda başarı sizi bulur.

5- Kimse beni sevmiyor
Hayatında seni seven ve değer veren pek çok insan vardır. Çoğu zaman sadece farkında değilizdir. Gerçek aşk ve aradığın mutluluğa gelince ise bazen olması sadece an meselesidir. Bir anda karşında bulursun aradığın kişiyi. Doğru an mutlaka gelir ve sen aradığın aşk ve sevgiyi bulursun.

6- Asla yapamam (başaramam)
Asla yapamam dediğinde bilinçaltı "emredersin sahip" diyor. Başarısızlık o anda seni buluyor. Başarılı insanların en önemli özelliği bu cümleyi söyleseler bile bu cümleye asla inanmamalarıdır. Asla diye bir şey yoktur. Çalışmak ve azim başarıya götürür.
[post_ad]
7- Hayat adil değil.
Kesinlikle sana katılıyorum. Hayat adil değil. Ama gerçek şu hayatın adil olmasına gerek yok. Zengin bir ailen yoksa 1-0 yenik başladığını düşünüyor olabilirsin. Bedensel sakatlıkları ve ailelerinin hiç bir zenginlikleri olmadığı halde başarıyı yakalayanlara ne diyeceğiz. Hayat adil değil ama başarı herkes için adil şekilde dağıtıldı ve inançta öyle. Kendini keşfettiğinde başarı seni bulur.

8- Bedenimden nefret ediyorum.
Kendi kusurlarımıza kafayı takmamızın en büyük nedeni kendimizi sevmemiz olabilir mi? Geçmişimizi ve hatalarımızı affedelim. Şunu unutma sen harika bir insansın ve seni bu şekilde sevecek harika bir insan bulacaksın.

9- Çok utangacım keşke yok olsam.
Utangaçlık yaşamımızın bir dönemini yoğun şekilde etkiler. Bu duygu, korku ve endişe korkumuzla bağlantılıdır ve genellikle korumacı iç güdümüz yüzünden devreye gitmektedir. Şunu anlamanız gerekir, herkes de sizin gibi. İnsanlar bazı konularda daha yetenekli olabilirler. Ama gerçek şudur. Herkes senin hissettiklerinin benzerlerini hisseder.

10- Bu çok zor & imkansız.
Bir işte başarının önüne bir engel koymak istiyorsanız, bu cümleyi mutlaka söyleyin. Karşınızdakinin motivasyonun nasıl düştüğünü görüp eğlenebilirsiniz. Ama lütfen şu işi kendinize yapmayı bırakın. Hiç bir iş ilk başta kolay değildir. Çok emek ve çaba gerektirir.

11- Kimseye güvenmiyorum. Çok yaralandım.
Pek çok kez yaralandıysan, artık böyle demen çok normal. Ama eğer böyle dersen bir şeyi çağırırsın. Sürekli senin güvenini sarsacak insanlar hayatına girmeye başlar. Çünkü hayat bir deneyim yeridir.

12- Artık vazgeçiyorum. Olmuyor
Pes etmediğin sürece bilinçaltın amacın için çalışmaya devam eder. Ama vazgeçtiğinde her şey sona erer. Pes ettiğinde şunu görürsün. Biraz daha çalışsaydın aslında başarıyı yakalayacaktınız. Onun için vazgeçmeden önce düşün ve tekrar denemekten korkma.


Bu 12 Cümleyi Kendinize Asla Söylemeyin Reviewed by bilgierdemdir on 17:52:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.