Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Sihirli Değnek gibi Etkili 10 Yöntem


Öncelikle konuya girmeden önce,
"hiç bir zaman bir sihirli değneğiniz olmayacağını söylemek isterim"

- Hiç mi olmayacak? :(

" Ne yazık ki hiç"

Evet ne yazık ki o masallarda yaşanılanları gerçek hayatta ter dökerek gerçekleştirmemiz gerektiğini anlamamız gerekir. Eğer aileniz size bolca masal anlattıysa, artık uyanma zamanınız gelmiş demektir. Uyandığınız zaman ise gerçek dünyanın hiç size anlatılanlara benzemediğini fark edeceksiniz.

Bugün, hepimiz gözlerimizi uzaklara dikmiş bir kurtarıcı bekliyoruz. Eğer gerçeği söylememi isterseniz, bir kurtarıcı gelmeyecek. Çünkü gerçek hayatta, kötü durumlardan sizi kurtaracak sihirli değnekler, lambalar, yüzükler ve prensler yoktur.

Sizi bu hayatta kurtaracak ve zirveye oturtacak tek şey öğrenmeye dayalı azminizdir.
Bir de unutmadan bu 10 yöntemde işinize yarayacaktır.

1- Zeki bir tembel olacağına çalışkan bir aptal ol.

Gerçekten öyle. Çok zeki insanların genel huyu tembelliktir nedense. Ama bu dünyada başarılı olanların büyük çoğunluğu çalışkanlardır. Çok parlak bir zekan olabilir ama eğer değirmen taşı misali içine öğütecek bir şey atmazsan kendi kendini bitirir.


2- İnsanlara olduklarından fazla değer verme.

Her insanın bir değeri vardır. Mesela altının gümüşten değeri farklıdır. Gümüşe altından fazla değer yüklersen taşıyamaz ve inan sonunda sen pişman olursun.

3- Kurtarıcı bekliyorsan üzgünüm kimse gelmeyecek.

Bu dünyada bize yardım edenler olacak ama bir kurtarıcı hayatını tamamen değiştirecek birini arıyorsan dışarıya değil iç dünyana bakmalısın. Evet kurtarıcı kendinsin.

4- Hiç bir iş gerçekten zor değildir.

İster inan ister inanma her iş yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra kolaylaşmaya başlar. Onun için sen işten değil iş senden korksun.
[post_ad]
5- İnan bana her konuda yeterlisin.

Hiç bir zaman aklından ben yeterli miyim diye geçirme. Yeterlisin sadece şunu bil yeterli olmadığın konularda çalışarak yeterli olabilirsin.

6- İnsanları olduğu gibi kabul et.

Değiştirmeye çalışma ve çabalama. Hele ki sevdiğin insanı değiştirmeye asla çalışma. Bunun sebebi basittir. İnsanlar sen istiyorsun diye değişmezler. İkinci sebep ise onları öyle sevdin neden egomuzun istediği gibi değiştirelim...

7- Asla pes etme

Bu hayatta kendin için yapacağın en güzel şey pes etmemek. Bunu iç dünyana yerleştir vazgeçme ve inatçı ol göreceksin sonunda istediğin yerde olacaksın

8- Sana verilen öğütleri değerlendir.

Birileri sana akıl veriyorsa onları değerlendir ve dinle. Kendi akıl süzgecinden geçir tabii. Belki sana yapmak istediklerinin önünü açacaktır.

9- Kestirme yol her zaman en iyi yol değildir.

Biz hep kestirme yolları seçeriz. Ama bazen uzun yolda öğreneceğimiz çok şey olabilir.

10- Kendini keşfet.

Yukarıdaki dokuz madde dışında kendi maddelerini bul. Kendini keşfet. Kendi kurallarını koy. Zeki ve disiplinli bir insanın başarılı olmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Başarılı insanların hayatlarını incelersen kendi kuralları vardır. Az uyur ve çok çalışırlar. Çok fazla konsantre olmuşlardır. Sonuçta onlar hayallerine tutku ile bağlılardır. Onlar asla başaramayacaklarını düşünmezler. Çok hayal kırıklığı yaşadıkları halde vazgeçmezler. Onları başarılı yapan zekaları ve aslında azimleridir.

Bonus:
Sihirli bir değnek olmayabilir. Ama inan çalışan insana, Allah kapıları ardına kadar açar. İnancını koru ve çalışmaktan yüksünme sonunda istediğin yerde olacaksın.

Bilgi Erdemdir - Kişisel gelişim sitesi


Sihirli Değnek gibi Etkili 10 Yöntem Reviewed by bilgierdemdir on 11:14:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.