Top Ad unit 728 × 90

Güncel İçerik

Mutluluğu Engelleyen 5 Cümle


Mutluluğumuzun önündeki engel olan en büyük durum ön yargılarımızdır. Ön yargılarımız hayata karşı bir duruş oluştururlar. Bu duruştan kolay kolay çıkamayız. İşte mutluluğumuzu engelleyen 5 ön yargı cümlemiz.

"Başarının ardından mutluluk gelmez. Mutluluğun ardından başarı gelir" Bilgi Erdemdir

"Paran varsa mutlusun yoksa işin çok zor"
Hayatımızın bir çok alanında bu sözü duyduk. Mutluluğu para enerjisi ile bağladıktan sonra işiniz gerçekten çok zor. Mutluluk ve para iki ayrı noktadadır. Çok zengin olursam mutlu olacağım inancı 21. yüzyılın en büyük yalanıdır. Ne yazık ki herkes bu yalana inanmış durumdadır. Mutluluk iç dünyamızın bir ürünüdür. Para engelleri kaldırabilir ama en büyük engel iç dünyamızda saklıdır.
[post_ad]
"Şunu başarırsam mutlu olacağım" 
Üniversiteyi kazanırsam çok mutlu olacağım. Şu işe bir girsem mutlu olacağım. Şunu başarırsam çok mutlu olacağım. Mutluluğunuzu sürekli olarak ötelediğinizin farkında bile değilsiniz. Mutluluk o andadır. Gelecek ile ilgili değildir.

"Bu olaydan sonra asla mutlu olamayacağım"
Enerjinizi kilitlediğiniz ve negatif kutuplaştığınız andır. Gerçekten çok kötü bir olay yaşamış olabilirsiniz. Ama hayat böyledir. İyinin yanında kötüde vardır ve bir denge içindedir. Yaşamın her noktasını kabul edin.

"Neden mutlu değilim. Her şeyim var"
Enerjinizi kilitleyen bir diğer cümlede budur. Mutluluk sahip olduklarınız ile ilgili değildir. İç dünyanız ile ilgilidir. Yapmanız gereken iç dünyanızı keşfetmektir.

"Beni kimse anlamıyor ve değer vermiyor"
Kimse kimseyi anlamıyor ve zaten anlamaya da çalışmıyor. İnsanlara bağımlı değilsin. Seni sevmesi ve değer vermesi gereken en önemli kişi sensin. Sen kendine değer verirsen  herkes sana daha fazla değer verecektir.


Mutluluğu Engelleyen 5 Cümle Reviewed by bilgierdemdir on 11:33:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.