Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Sanat Terapisi Nedir? Bu Yöntem ile Kendini KeşfetTanımı:

Sanat yoluyla hastanın duygularını ortaya çıkarmasından ibarettir. Terapist ile birlikte bir sanat öğretmeni hastayı sanatsal faaliyetlere yönlendirir. Bu faaliyetler resim, kolaj, heykel ve plastik sanatlar olabilir.

Kimler Uygulayabilir?

Kendini tanımak isteyen herkes bu terapiyi uygulayabilir. Psikolojik sorunlar yaşayanlar ve depresyonla mücadele eden herkes bu terapiyi deneyebilir.

Terapistin rolü nedir?

Terapist hastayı doğru şekilde yönlendirir ve sanatsal eserlerini yorumlayarak duygu durumunu analiz eder.

"Ben bir yaşam sanatçısıyım; benim sanat eserim yaşamımdır."- Suzuki

Neden sanat terapisini denemeliyim?

Duygularınızı ve kendi iç dünyanızı keşfetmek için yapmanız gereken en güzel şeylerden biridir bu terapi. Bu yöntem ile pek çok kişi hayatında büyük başarılar elde etmiş ve sorunlarını yenmiştir.


Kısaca sanat terapisi.

Sözle ifade edemediğimiz ve anlamlandıramadığımız duyguları ortaya çıkaran bir terapidir. Resim ve heykel gibi sanatsal etkinliklerde bilinç çalıştığı gibi bilinçaltı da çalışır ve bize derinlerde neler yattığını anlatabilir.

Sanat terapisi en zevkli terapi yöntemlerinden biridir.

Duygularımız genellikle bastırılmıştır. Sanat duygularımızı ortaya çıkaran çok güçlü bir etkendir. Huzur için bu terapiyi uygulayabiliriz.

Kişisel Gelişim Sitesi - Bilgi ErdemdirSanat Terapisi Nedir? Bu Yöntem ile Kendini Keşfet Reviewed by bilgierdemdir on 10:57:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2018
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.