Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Hababam Sınıfından Öğreneceğimiz 5 Hayat DersiRıfat Ilgaz'ın dolmuş dergisinde yazmaya başladığı ve sonra derleyip kitaba dönüştürdüğü bu eser pek çoğumuzun zaten hayatını yönlendirdi. Hababam sınıfı güldürdüğü kadar bize hayatı öğreten bir eserdi. Çocukluğumuza gençliğimize ve yaşlı halimize eşlik etti. Pek çok nesil gören bu ölümsüz eser Bize ne anlatıyordu.

"Bir çocuk, bir öğretmen, bir kitap ve bir kalem dünyayı değiştebilir."

- Malala Yusufzay


Hababam sınıfından öğreneceğimiz 5 hayat dersi

Hababam Sınıfı birlikti. Onlar her zaman bir takım ruhu ile hareket ederdi. Kendi aralarında İnek Şabanla dalga geçseler bile başkasının ona kötü davranmasına izin vermezlerdi. Hatta bir şaka yüzünden Semra öğretmen Şaban'a tokat attığında intikamlarını kötü aldılar. Tabii az daha okuldan atılıyorlardı.

Hababam Sınıfı çocuk ruhluydu. Onlar hayatı ciddiye almıyorlardı ve belki en iyisini yapıyorlardı. Hayatın içinde kendilerine bir yer açıyorlardı. Gerçi Mahmut hoca onları her zaman yakalıyordu ama yine de eğlenceden ve şakalardan vazgeçmiyorlardı.

Hababam Sınıfı iyi yürekliydi. Onlar yaptıkları şakaları zarar vermek için yapmıyorlardı. Tamamen çocukça eğlenmek ve bazen de intikam içindi. Ama sınırı aştıklarında özür dilemeyi ve gönül almayı biliyorlardı. Hatalarını telafi edecek kadar iyi yüreklilerdi.

Hababam Sınıfı hayatı seviyordu. Onlar maç izlemeyi eğlenmeyi ve yaşamayı seviyorlardı. Genellikle bunu sorumluluklarından kaçarak yapıyorlardı. Onları bu kadar sevilen bir film yapan da buydu. Onlar bizi anlatıyorlardı. Okuldan kaçmaları, haylazlıkları ve iyi yüreklilikleri bizim yaşadığımız ve genellikle kendimizle özdeşleştirdiğimiz şeylerdi.

Hababam Sınıfı vazgeçmezdi. Onlar geri adım atmazlardı ve korkusuzlardı. Onlar istedikleri şeyi başarmak için türlü yollar bulurlardı. Sonunda yakayı ele verseler bile denemekten vazgeçmezlerdi. Onlar her ne kadar hayta ve haylaz da olsalar Atatürk'ün Gençliğe hitabesini ezbere bilirlerdi. Onlar köy okulu yapacak kadar yardım severlerdi. Onlar özür dilemeyi bilecek kadar erdemlilerdi. Onlar aslında çoğu zaman bizdik.
Hababam Sınıfından Öğreneceğimiz 5 Hayat Dersi Reviewed by bilgierdemdir on 22:46:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.