Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Ters Giden Bağlantılarınızı Çözmek İçin Yapmanız Gereken 7 Şeyİlişkiyi sadece kadın erkek ilişkileri üzerinden değerlendirmeyin. Arkadaşlarınızla, iş hayatınızla ve ailenizle yaşadığınız problemlerde aynı şekilde hayatınızı etkiler.

Annemle her zaman sorunlu bir bağımız olmuştur. Hep bir karmaşa, bir anlaşmazlık vardı.

Uzun yıllar boyunca bu kavgaların sürmesi sonucunda bir karar aldım ve barış yapmayı düşündüm. İkimiz de mantıklı insanlardık sonuçta.

Adım atmasaydım bundan pişmanlık duyacağım kesindi.

Sonuçta o benim annemdi, en yakınımdı.

Barış sağlamak için uyguladığım 7 adımı şöyle sıralayabilirim.

1. Kendinize yalan söylemeyi bırakın

En başta kendime yalan söylemeyi bıraktım ve gerçekte ne istediğimi fark ettim. Kendime söylediğim ufak yalanlar, büyük hataların başlangıcı olabilirdi. Ayrıca kendime olan güvenim de geri geldi ve daha cesur davranmaya başladım.

2. Cesur olun ve harekete geçin

İlk cümleyi kurmak çok önemlidir. Cesaretinizi toplayın ve konuya girin. Derin nefes alın, bırakın cümlelerinizi aksın. Konunun sonunda barış yapacağınızı düşünerek motive olun.

3. İçgüdülerinize güvenin

Karşınızdaki kişinin zaten sevdiğiniz biri olduğunu unutmayın. Sonuçta sizi öldürmek istemiyor. Ne kadar kavga ederseniz edin sizi seviyor. İçgüdülerinizi dinleyin ve onu sevdiğinizi hatırlayın.

4. Karşı tarafı dinleyin

Karşınızdakine dertlerinizi anlatırken onu dinlemeyi de unutmayın. Bu sizin sorununuz olduğu kadar onun da sorunu, unutmayın.

5. Anlaşmanızı yapın

Ona çektiğiniz sıkıntılardan bahsedin ve ilerde tekrar olursa neler olabileceğini anlatın. Tekrar kavga etmemek için çeşitli anlaşmalar yapın.

6. Sınırlarınızı belirleyin

Sınırlarınız sizin diğer insanlarla olan ilişkilerinizi belirleyen çok önemli unsurlardır. Diğerlerine çok güvenerek sınırlarınızı genişletebilir, ya da onlardan uzaklaşarak sınırlarınızı daraltabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış birşeydir.

7. Rotanızı takip edin

Barışma durumunu kafanıza koymuşsanız onu mutlaka sonuca ulaştırın. Yarım bırakmayın. Ayrıca barıştıktan sonra da o kişiyle ilişkinizi boşlamayın. Haftada bir de olsa onu arayın, hiç olmazsa mesaj yollayın. Unutmayın, ilişkinize değer vermezseniz yaşadığınız herşeyi tekrar
 yaşayacaksınız.
[post_ad]
Bilgi Erdemdir - Kişisel Gelişim Sitesi

'Mükemmel ilişki yoktur. Dengeli, hoşgörülü, uyum ve aşk içinde ilişki vardır.'
- Bülent Gardiyanoğlu


Benzer Konular:

Ters Giden Bağlantılarınızı Çözmek İçin Yapmanız Gereken 7 Şey Reviewed by bilgierdemdir on 11:07:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.