Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Küçük Şeylerle Baş Etmenin Yolları


Eşiniz, ellinci defa anahtarını kaybedince, komşunuz çamaşırlarınızın üstüne halı sirkeleyince, patronunuz hiç yoktan yere size fırça kayınca ve trafikte sebepsiz korna bastıklarında, aklınızdan bunlar küçük şeyler diye geçer. Ama yine de bunlar bardağı taşıran son damlalardır. Moralimiz düşer mutsuz olur ve geriliriz.

İşte, bunlarla baş etmek için yöntemler. İnanın gelecek sefer bu durumlar yaşandığında daha az kafayı takacaksınız.Sakin ve yavaşça nefes al.
Bu duygu durumunu değiştirecektir. Panik olduğunda veya sinirlendiğinde hızlı nefes alırsın ve bu durumu daha da kötüleştirir. Sakin ve rahat nefes al her şey değişecek...
[post_ad]
Duygu durumunu kabul et.
Bu duyguyu bastırmak yerine kabul et ve farkındalık tekniklerini kullan bu sayede öfkenin aslında gereksiz olduğunu göreceksin.
>>> Farkındalık Tekniği

Unutma bu yaşadığın küçük bir şey.
Bunu kendine hatırlat; bu küçük şeylerle baş etmenin yolu budur. Önemsiz şeylerdir. Kafaya takma ve yoluna devam et.

Soruna değil çözüme odaklan.
İnsanların en büyük hatalarından biri sorun etrafında dönüp durmalarıdır. Çözüme odaklanın sorunu dillendirmek yerine çözüme yoğunlaşın göreceksiniz. Bu sorun yok olup gidecek.

Durumdaki iyi noktayı bul.
Her kötü durumun bir iyi noktası vardır. Buna odaklanın "ne yani patronumun fırça kaymasının neresi iyi derseniz" Belki de daha iyi bir iş bulmanıza vesile olacaktır bu durum. Ama unutmayın en önemlisi sakin ve rahat bir şekilde cevap vermektir. Sizin bu sakinliğiniz çoğu zaman karşı tarafa da doğru adımlar attırır.
Eğer sinirinizi kontrol edemezseniz. Haklı iken haksız duruma düşebilirsiniz

Bilgi Erdemdir - Kişisel Gelişim Sitesi

Sevgili kardeşim; küçük şeyler için üzüleceksek, daha büyükleri için ne yapacağız?
Küçük Şeylerle Baş Etmenin Yolları Reviewed by bilgierdemdir on 13:06:00 Rating: 5

1 yorum:

  1. Sakinleştirici bir yazı olmuş , sanıyorum ki herkesin bu yöntemlere ihtiyacı var :)

    YanıtlayınSil

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.