Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Bilinçaltını Suçlamayı Bırak!


Kaplumbağa patlıyormuş sıkıntıdan...
"Keşke eğlenecek bir şey olsa da eğlenebilsem!" diye düşünüyormuş.
Görünce tırtılı aklına bir şaka gelmiş.
"Merhaba tırtıl kardeş nereye böyle telaşla" demiş kaplumbağa.
"Merhaba kaplumbağa kardeş geç kaldım konuşamam acelem var" demiş tırtıl durmadan.
"Tamam tamam demiş kaplumbağa ama bir soru takıldı kafama bulamıyorum cevabını".
Tırtıl kırmamak için kaplumbağayı "Çabuk sor geç kaldım" demiş.
Kaplumbağa "Söylesene tırtıl kardeş hangi ayağınla atıyorsun ilk adımını."
Tırtıl daha önce hiç düşünmemiş bunu ve kafası oldukça karışmış
Sonra adım atmaya kalkınca ayakları dolanmış ve düşüvermiş çukura. O çukurdan çıkmaya çalışırken, kablumbağa gülmekten yerlere yatmış :)

Şu sıra çok duyuyorum. Bilinçaltım yüzünden oluyor. Bilinçaltıma girmiş. Bilinçaltım buna sebep. Evet derinlerdeki problemler hayatımızı negatif yönde etkiler. Ama bilinçaltı (bilinçdışı) aslında muhteşemdir. Onun nimetlerinden yararlanırız. Örgü öğrenmeye başladınız. İlk zamanlar örgü örmek o kadar zor gerçekleşir ki. Çünkü her adımı düşünmek ve yapmak zorundasınızdır. Peki ya sonra...

Artık öğrenme bitmiş ve bilinçaltı tüm hepsini kaydetmiştir. çok hızlı bir şekilde örgü örebilirsiniz. Araba kullanmak, yüzmek, bisiklet sürmek hepsi bilinçaltının alanındadır. Bu büyük bir nimettir. Peki bu kadar hızlı örgü örmeyi nasıl başardınız. Çok fazla tekrar ederek değil mi? İşte bilinçaltına kaydetmenin yolu budur. Bilinen en güvenilir yol budur. Bolca tekrar etmek. Olumlamalar bu sayede çalışır.
Olumlama Nedir?
 Bir olumlamayı yeteri kadar tekrar ederseniz. Bilinçaltı bunu doğru kabul edecektir. Kısaca bilinçaltı tamamen sen ne düşünüyorsan onu sana geri verir. Bir olayı unutmaya çalıştığın zaman onu derinlere itersin. Fakat olay su yüzüne her seferinde çıkar ve başka sorunlara da neden olur. Yapman gereken  basittir. Yaşanılanı kabul etmek. Basit olduğu kadar zordur. Egon senin bunu kabul etmene müsaade etmez. Ama egonu doğru şekilde yönlendirebilirsen her şey değişir. Farkındalık teknikleri ile düşüncenin sınırlarından kurtulabilir ve kendini keşfedebilirsin.
Farkındalık Nedir?
Metroda kendi kendine konuşan bir adam gördüğünde ona deli dersin. Ama sen her gün iç dünyanda bunu yapıyorsun. Düşüncelerini serbest bırak. Kendine kızma, kendinle tartışma. Sadece kendini ve diğer her şeyi olduğu gibi kabul et ve hayatın tadını çıkar.
[post_ad]
 Olumsuz düşünmek zihnin bir hastalığıdır ve sonunda bedeni de hasta eder...

Sadece sahip olduğun bir şeyi kaybedebilirsin, ama olduğun bir şeyi kaybedemezsin.
- Eckhart Tolle


Benzer Konular:

Bilinçaltını Suçlamayı Bırak! Reviewed by bilgierdemdir on 11:16:00 Rating: 5

2 yorum:

  1. Her zamanki gibi yine güzel bir yazı. Kaleminize sağlık.

    YanıtlayınSil
  2. Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Cem Bey

    YanıtlayınSil

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2020
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.