Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Anlatacak bir hikayem var.


Herkesin bir hikayesi yok mu? Bu yalan dünyada anlatılacak bir hikayesi. Oturup bir düşünün. Söylediğimiz şeylerin ne kadar arkasında dururuz. İnandıklarımızın ne kadar arkasında dururuz. Kafamıza bir silah dayasalar yine de inandıklarımızı savunabilir miyiz? Herkes öldürülen karikatüristleri tartışıyor. Kimisi çirkin bulurken kimisi doğru buluyor bu katliamı. Ben tartışılacak bir şey olarak görmüyorum bunu. Bir cinayet, bir katliam sonuçta ve masum insanlar öldürüldü. Ne olursa olsun bu hayatta hep masum insanların kanı akar zaten. Filistin de öldürülen masum insan, hatta çocuklardır. Dünyanın her yerinde öyle. Büyük satranç tahtalarının üstünde sadece masum insanlar öldürülür. Vezirler, Şahlar yerli yerinde durur. Batılı medya tabii ki yapacaklarını yapacak. Ben bir müslüman olarak batıyı suçlamıyorum. Eğer müslümanlar ölüyorsa bu yine müslümanların suçudur. Batılı ülkeler yapmaları gerekeni yapar bu her zaman böyledir. Eşitlik batıdan veya doğudan gelmez. Eşitlik insanın kendinden gelir. Hiç bir toplum asla gerçek uygarlığa ulaşamamıştır. Ön yargılar ve Ego sadece bireyde değil toplumlarda da vardır. Peygamber efendimiz döneminde Cenk yani Savaş dışında kan dökülmemiştir. Müslümanlık anlayışı budur.
[post_ad]
 Kısasa kısas. Eğer seni karikatür ile kötülüyor ise sende ona karikatür ile cevap verirsin. Eğer sana kurşun sıkarsa o zaman sende ona kurşun sıkarsın. Bu müslümanlıktır, bu şeriattır. Ben hayata siyah ve beyaz olarak bakmayı bırakalı çok oldu. Ben kimseyi düşüncesinden dolayı da yargılamıyorum. Ama bazı şeyler bizi insandan bile üstün yaparken bazı şeyler bizi hayvandan aciz kılar. Bugün batı eğer Filistin'deki katliamı kınamıyorsa bu onların acizliğini gösterir. Eğer biz bugün Fransa'daki katliamı kınamıyor isek bu bizim acizliğimizi gösterir. Peygamber efendimiz döneminde pek çok hakaret ve aşağılama olmuştu. Peygamber efendimiz Mekkeyi aldığında kılıçtan mı geçirtti hepsini hayır hiç kimsenin canına ve malına dokunulmayacak dendi. Bize müslümanlık böyle öğretildi. Biz Allah'ı sevgi kaynağı ve Peygamber efendimizi de yeryüzünde elçisi olarak bildik ve öyle şehadet ettik. Bugün müslüman kardeşlerimin yazdığı yazılara bakıyorum kin ve öfkeye dayalı yazılar ve üzülüyorum. Çünkü belki de her şeyi yanlış anlayan bir nesil var. ANLAYIŞ ne kadar güçlü ve değerli bir kavram. Birbirimizi anlamak ne kadar doğru bir şey. Bu dil bunun için icat olmadı mı? birbirimizi anlamak için eleştirmek veya cevap vermek için değil sadece. DİNLEMEK için ve bu ne kadar güçlü bir kavram. Sen beni dinlemezsen ben sana ne anlatabilirim. Ben seni dinlemez isem kendim dışında ne olabilirim. Anlatacak bir hikayem var o halde. Yalnızca sana özel. Kulaklarını aç ve dinle. Duyamıyor musun halen. DİNLE... duyacaksın...Anlatacak bir hikayem var. Reviewed by bilgierdemdir on 14:30:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2018
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.