Top Ad unit 728 × 90

Güncel

recent

Dinledigin müzik Hayatını Etkiler mi ?Bilinçaltı bir kayıt mekanizması.Duyduğu gördüğü ve izlediği her şeyi kayıt altına alıyor, dahası bilinç gibi bir zaman ve mekan algısı yok.Kısaca Televizyonda gördüğü bir şey bilinçaltı için yaşanıyor.Duyduğu sözler o an için de gerçek.Bilinçaltı yargılamadan sorgulamadan hepsini kayıt altına alıyor.
Sonra siz psikolojiniz içinde debelenip duruyorsunuz :) .Kısaca acıklı bir film izlediğiniz zaman bilinciniz bu film derken.Bilinçaltında fırtınalar kopuyor.Her derine indiğinizde sarsıntı daha büyük oluyor.
Şöyle açıklayayım Korku filmi izlediğiniz de ne kadar bilinçli de olsanız Korkar ve etkisi altında kalırsınız.Bu etkisi altında kalma dediğimiz durum bilinçaltınızın yaşadığı travmadır.Bir korku filmi izlediğiniz zaman beyinin daha ilkel bölümü büyük bir travma yaşar.Bir rüya gördüğünüzde nasıl rüyanın gerçek olmadığını anlamıyorsanız.Bilinçaltıda filmin aslında uydurma olduğunu anlamıyor.Bu durumda iki şey oluyor.
Ya daha derinlere itiyorsunuz.Ya da sürekli bir stres bozukluğu yaşıyorsunuz.
Dinlediğiniz müzikte kesinlikle aynı etkiyi yapıyor .Hatta daha fazlasını yapıyor.Müzik ritmik olduğu için hem bilinçte hem bilinçaltında uzun süreli etkiler yapıyor.Yılgın bitik hayata küsmüş müzikler dinlediğiniz zaman.Beyninizde derin izler bırakıyorsunuz.
Son 30 yılda psikolojik vakalar 100 katı arttı.Sizce bunun nedeni sadece yoğun iş temposu olabilir mi.
İzlediğin her film hayatında bir değişime neden oluyor.Şöyle düşün bilinçaltın şeffaf bir kavanoz ve sen ne renk boya koyar isen bilinçaltın o şekilde renklenecek.Kırmızı koyarsan kırmızı sarı koyarsan sarı.
Dinlediğin müziği izlediğin filmi daha dikkatli seçmeli ve hayatına yön verecek seçimleri doğru yapmalısın.

Dinledigin müzik Hayatını Etkiler mi ? Reviewed by bilgierdemdir on 21:35:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi kullananlar Kullanım Koşullarını ve Gizlilik İlkesi'ni kabul etmiş sayılır. Sitedeki yazılar ve diğer metaryaller bilgi verme amaçlıdır. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı, tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır. Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri, sadece bilinçli olarak doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz.
Bilgi Erdemdir | Bir Kişisel Gelişim Blogu © 2014 - 2018
Alt Yapı Blogger, Tasarım ve Yazılım Ender Çene

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.